Nadusia przyszła na świat a wraz ze swoimi siostrami Nataszką i Oliwią. Niestety ciąża przebiegała z komplikacjami przez co nie wszystko dobrze się skończyło. Poród zaczął się siedem tygodni przed czasem, Nataszka zmarła a Nadia i Oliwia trafiły na oddział intensywnej terapii noworodka. Stan Nadii był na tyle niepokojący, że zlecono wykonanie rezonansu magnetycznego, który potwierdził uszkodzenie mózgu. Specjaliści zdiagnozowali mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, zez zbieżny naprzemienny, padaczkę.

Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji Nadia cały czas robi postępy. Na dzień dzisiejszy córeczka potrafi pełzać na brzuszku podciągając się rączkami naprzemiennie. Posadzona potrafi przez jakiś czas sama posiedzieć. Dużą radością również jest widoczny postęp w rozwoju intelektualnym. Zapytana potrafi pokazać coraz więcej rzeczy lub zwierząt. Mimo wielu ograniczeń ruchowych próbuje sama jeść, myć ząbki czy się czesać. Z pozoru proste czynności są dla Nadii wielkim wyzwaniem, z którym choć nieporadnie ale dzielnie się zmaga. Kolejnym postępem, który jest już zauważalny to próby powtarzania dźwięków. Od kilku tygodni coraz więcej próbuje powiedzieć po swojemu ( gaworzyć ) a nawet zdarzył się dzień gdzie udało jej się powtórzyć słowo tata. Przed córką jeszcze długa i ciężka droga, ale patrząc na postępy jakie robi wierzymy, że jeszcze wiele może osiągnąć.

Kochani bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc bo bez niej ciężko byłoby zapewnić Nadusi opiekę wielospecjalistyczną, której tak bardzo potrzebuje.

Karina i Grzegorz Śmigaj.

Wpłat można dokonywać klikając w świnkę skarbonkę (Przelewy24) lub bezpośrednio na konto:

BZ WBK 05 1090 2590 0000 0001 2234 1060

wpisując w tytule przelewu: imię dziecka oraz kod, który otrzymali Państwo podczas rozmowy telefonicznej

np. z kodem -    " Nadia 05wrzesień21" (UWAGA! ten kod jest przykładowy)

bez kodu -  " Nadia "