Przy centrum Pomocy Bliźniemu MONAR MARKOT działa również Dom Readaptacji Dla Osób Objętych Eksmisją. Zapewnia nie tylko schronienie osobom, które straciły mieszkania w wyniku eksmisji, ale przede wszystkim dostęp do terapii, której celem jest eliminacja z życia podopiecznych zachowań i problemów, które doprowadziły do utraty mieszkania. Prowadzone są tu również zajęcia terapeutyczne dla ofiar i sprawców przemocy domowej. Pobyt w Domu to czas abstynencji alkoholowej, czas na podjęcie działań zmierzających do znalezienia zatrudnienia i pracy nad prawidłowym funkcjonowaniem całej rodziny.

Ponad to działa tutaj Dom Samotnej Matki z Dzieckiem i to własnie dla tej grupy nasi pracownic prowadzili zajęcia. Grupa Pań zorganizowała wspaniałe atrakcje i zabawy dla dzieci przebywających w ośrodku. Nie zabrakło śmiechu, wzruszenia, wspaniałej zabawy i oczywiście upominków dla dzieci dostarczonych przez sponsorów.

Oprócz zajęć dla dzieci w ośrodku odbyły się też zajęcia fitness dla Pań, które tam przebywają. Kobiety w ośrodku starają się wrócić do normalnego życia i często zapomnieć o swojej przeszłości. Widzieliśmy i rozmawialiśmy z mami, które ze łzami opowiadały o tym co je spotkało i o tym jak bardzo chcą normlanego życia. Dlatego właśnie z myślą o nich zorganizowaliśmy te zajęcia. Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że zajęcia te spotkały się z dużym entuzjazmem i będą prowadzone regularnie przez naszych pracowników w ośrodku MONAR MAROT. Oprócz zajęć ruchowych nasze wspaniałe pracownice zorganizowały podarunki dla Pań - sprawiły tym niezwykłą radość i niespodziankę Paniom z ośrodka.